Aktualności

Zaproszenie na warsztaty – XX Ogólnopolskie Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii

15 maja 2023
Serdecznie zapraszamy na warsztaty: "Zastosowanie szybkiego filmu HSV w diagnozowaniu i monitorowaniu efektów leczenia raków krtani" prowadzone przez prof. dr hab. med. E. Niebudek-Bogusz, dr J. Malinowskiego oraz dr M. Kowalczyk, podczas których przy wsparciu naszych specjalistów będzie można zapoznać się z możliwościami zestawu z szybką kamerą – ALIS.
Warsztaty odbędą się 1 czerwca w godzinach 12:30-14:00 w Sali Warsztatowej 3. Zapraszamy!

Program warsztatów:
  • Znaczenie kliniczne HSV w diagnostyce patologii organicznych krtani
  • Metodologia przeprowadzania badania
  • Analiza kimograficzna: kadrowanie i stabilizacja obrazu, generowanie kimogramów na wybranych przekrojach głośni, interpretacja wyników
  • Prezentacja przypadków - diagnostyka różnicowa raków głośni i monitorowanie efektów ich leczenia
  • Dyskusja

Konferencja w Mayo Clinic w Phoenix (Arizona, USA)

29 marca 2023
Z radością informujemy, że nasz zespół wyruszył na międzynarodową konferencję 15th International Conference on Advances in Quantitative Laryngology, Voice and Speech Research 2023 w Mayo Clinic, gdzie dr Michał Tyc w sobotę wygłosi prezentację pod tytułem "A Novel Approach to High-Speed Transoral Fiberoptic Phonoscopy of the Glottis".

UWAGA! W związku z tym, że na konferencję wyruszyła znaczna część zespołu, pragniemy poinformować, że praca biura firmy DiagNova w okresie 29.03 - 5.04 będzie ograniczona.
MayoClinicArizona

ALIS wykorzystany w badaniach nad syndromem post-COVID-19

24 sierpnia 2022
Gratulujemy zespołowi pod kierownictwem Profesor Wioletty Pietruszewskiej oraz Profesor Ewy Niebudek-Bogusz z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi publikacji na temat dysfonii u osób z syndromem post-COVID-19.
Z dumą informujemy, że do diagnostyki został z sukcesem wykorzystany nasz zestaw z szybką kamerą – ALIS.

Poniżej link do publikacji na podstawie wyników prowadzonej pracy naukowej:
Isolated Severe Dysphonia as a Presentation of Post-COVID-19 Syndrome

Prezentacja na spotkaniu Unii Europejskich Foniatrów

20 czerwca 2022
Dziękujemy bardzo Profesorowi Johnowi Rubinowi za zaproszenie na spotkanie Unii Europejskich Foniatrów, które odbyło się w dniu 20 czerwca 2022 roku.
Dało nam to możliwość zaprezentowania naszego zestawu z szybką kamerą – ALIS. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja okazała się interesująca.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której opisujemy działanie sprzętu oraz metody analizy danych.
Prezentacja New concept of HSVP

Otorynolaryngologia Łódź 2021

24 listopada 2021
Niezmiernie nam miło, że nasza szybka kamera z zestawu ALIS pomogła Panu Doktorowi Maciejowi Kusińskiemu z Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w badaniach, których wyniki przedstawił na XVIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w Łodzi .
Wyniki spotkały się z dużym zainteresowaniem.
prezentacja

Więcej publikacji z ALIS z szybką kamerą

24 listopada 2021

Coraz wiecej ośrodków korzysta z naszego sprzętu ALIS z szybką kamerą! Zapraszamy do lektury dwóch bardzo interesujących publikacji na ten temat:

Comparative analysis of high-speed videolaryngoscopy images and sound data simultaneously acquired from rigid and flexible laryngoscope: a pilot studyNature,

Obrazowanie krtani z wykorzystaniem wideoendoskopii z szybkim filmem z oświetleniem laserowym: raport wstępnyOtolaryngologia Polska.

Pierwsza publikacja z szybką kamerą

24 listopada 2020

Zapraszamy do lektury pierwszej publikacji, w której szczegółowo opisano możliwości naszego zestawu ALIS z szybką kamerą na łamach ePhonoscope.

ALIS z szybką kamerą - nowy artykuł szkoleniowy

28 września 2021

Zapraszamy do lektury nowego artykułu na temat nowego wykorzystania zestawu ALIS z szybką kamerą z optykami o średnicy mniejszej niż 10 mm oraz optyk giętkich.

Nowość! Podgląd stroboskopowy na żywo podczas nagrywania High-Speed!

21 czerwca 2021

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom specjalistów dodaliśmy nową, unikatową na skalę światową funkcję – obraz na ekranie podczas podglądu w trybie rejestracji sekwencji high-speed slow motion może prezentować spowolniony ruch fałdów głosowych, analogicznie jak odbywa się to podczas badania stroboskopowego. Równolegle na ekranie może być też wyświetlany przekrój kimograficzny, który – w celu ułatwienia obserwacji drgania fałdów głosowych – również synchronizowany jest z ich ruchem, przedstawiając cykl pracy fałdów głosowych zawsze od fazy zamknięcia. Oba efekty uzyskaliśmy dzięki nowatorskiej technice analizy generowanego na bieżąco przekroju kimograficznego i wyznaczania z niego częstotliwości podstawowej głosu i fazy drgania fałdów. Jest to metoda stroboskopii sterowanej obrazem, która nie wymaga dodatkowego mikrofonu. W odróżnieniu od klasycznej stroboskopii, działa ona momentalnie (nie wymaga charakterystycznego dla stroboskopów klasycznych oczekiwania na zsynchronizowanie); działa także dla ruchów fałdów niezupełnie regularnych lub o zmniejszonej amplitudzie.
Stroboskopowy podgląd wideo w połączeniu z kimografią w czasie rzeczywistym pozwala na błyskawiczną ocenę pracy fałdów głosowych przy różnych rodzajach fonacji (np. głos niski i wysoki) już podczas badania, umożliwiając optymalny dobór momentu rejestracji sekwencji slow motion, tak aby uzyskać kompleksową informację na temat stanu i kondycji narządu głosu.
Poniżej prezentujemy film zarejestrowany z użyciem obu najnowszych funkcji.

Nowość! Obrazowanie krtani z podglądem kimograficznym w czasie rzeczywistym!

11 czerwca 2021

Dodaliśmy możliwość podglądu przekroju kimograficznego już podczas nagrywania High-Speed Video! Na środku ekranu widoczny jest bieżący widok obrazu z kamery, równolegle w prawym górnym rogu wyświetlany jest w czasie rzeczywistym przekrój kimograficzny z miejsca zaznaczonego linią na obrazie z kamery.

Obrazowanie krtani z jednoczesnym podglądem kimograficznym

SZYBKA KAMERA - nowe materiały szkoleniowe

1 czerwca 2021

Zaktualizowaliśmy materiały dotyczące szybkiej kamery. Zapraszamy do lektury artykułów dotyczących technologii badania fałdow głosowych − szybki film czy stroboskopia, a także materiałów szkoleniowych z fragmentami opisu działania naszego oprogramowania DiagnoScope Specjalista przy nagrywaniu filmów w slow-motion i wykorzystaniu ich do zaawansowanej analizy ruchu fałdów - kimografii długoczasowej i krótkoczasowej.

Problemy z wydrukiem – aktualizacja Windows

06 lipca 2020

Informujemy, że w związku z wadami w poprawkach do systemów Windows 10, Windows 8.1, Windows Server, Windows Server 2012 wydanych 9 czerwca 2020 (aktualizacje KB4557957, KB4560960, KB4561608 – zależnie od wersji systemu) mogą wystąpić w systemie problemy z wydrukiem z różnych aplikacji, w tym DiagnoScope Specjalista, na wszystkich lub tylko niektórych zainstalowanych drukarkach. Zaobserwowane objawy obejmują m.in. brak rozpoczęcia wydruku pomimo umieszczenia dokumentu w kolejce wydruku drukarki oraz problemy z usunięciem niewydrukowanego dokumentu z kolejki wydruku.

Problem można rozwiązać na dwa sposoby:

(1) odinstalowując wadliwą aktualizację (Ustawienia > Urządzenia > Drukarki i skanery > Odinstaluj aktualizacje, znaleźć aktualizację z powyższej listy i wybrać Odinstaluj);

(2) instalując proprawki wydane 16 czerwca (KB4567512, KB456713, KB456714 – zależnie od wersji systemu).

Wskazane jest również sprawdzenie, czy w kolejce wydruku nie pozostały niewydrukowane dokumenty i ręczne usunięcie ich (Ustawienia > Urządzenia > Drukarki i skanery, dla danej drukarki Otwórz kolejkę > Anuluj). Może być konieczne zamknięcie aplikacji, z której dokument był drukowany, albo nawet ponowne uruchomienie systemu.

Polski Produkt Przyszłości

04 marca 2020

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz produkt Zaawansowany System Obrazowania Krtani - Advanced Larynx Imager został wyróżniony w konkursie Polski Produkt Przyszłości w kategorii Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy.

DiagNova Technologies Polski Produkt Przyszłości

Zmiana siedziby biura

13 stycznia 2020

Szanowni Państwo informujemy, że z dniem 13 stycznia 2020 roku nasze biuro zostało przeniesione na ul. Klecińska 125, we Wrocławiu (budynek Beta Wrocławskiego Parku Technologicznego, II piętro, lokal 201.)

Godziny pracy biura DiagNova w okresie świąteczno-noworocznym

20 grudnia 2019

Szanowni Państwo informujemy, że od 24 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 biuro DiagNova Technologies będzie nieczynne.

Jednocześnie pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

~ Zespół DiagNova Technologies

DiagNova Technologies na targach MEDICA 2019

18 grudnia 2019

Dziękujemy za odwiedzenie nas na targach MEDICA 2019 w Düsseldorfie. W tym roku prezentowaliśmy nasze wyroby na polskim stoisku narodowym.

DiagNova Technologies na targach MEDICA 2019

Targi MEDICA 2019 były dla nas bardzo owocnym czasem. Przełomowym wydarzeniem podczas targów była możliwość wykonania wstępnych testów wykorzystania naszej kamery z fiberoskopem w trybie szybkiego filmu oraz z wykorzystaniem oświetlenia fioletowego. Do tej pory szybkie kamery, ze względu na wymóg wysokiej intensywności światła, były wykorzystywane jednie z endoskopami sztywnymi. Dzięki uprzejmości i przy udziale firmy Fiegert Endotech (www.fiegert-endotech.com) przeprowadziliśmy testy oferowanego przez nich fiberoskopu, którego szczególne właściwości pozwoliły na rejestrację, przy użyciu naszej szybkiej kamery, kolorowych sekwencji slow motion z szybkością 2400 klatek na sekundę. Wyniki przeprowadzonych testów są bardzo obiecujące, a uzyskiwane obrazy wydają się być odpowiednio jasne do zastosowań w diagnostyce klinicznej.

DiagNova Technologies na targach MEDICA 2019

DiagNova Technologies na konferencji Pacific Voice Conference

26 października 2019

Dziękujemy wszystkim za odwiedzanie naszego stoiska w trakcie trwania międzynarodowej konferencji XXVII Pacific Voice Conference, która odbyła się w dniach 24-26 października 2019r. w Krakowie.

Nasz zaawansowany zestaw do obrazowania krtani z szybką kamerą spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony międzynarodowego grona specjalistów lekarzy laryngologów i foniatrów, jak i osób na co dzień profesjonalnie posługujących się głosem. Podczas konferencji, z wykorzystaniem naszego zestawu, przebadano kilkadziesiąt osób (głównie studentów wokalistyki Akademii Muzycznej w Krakowie). Kamera była wykorzystywana przez wielu specjalistów i mimo że wiele osób miało z nią do czynienia po raz pierwszy, żaden z nich nie miał problemów z jej obsługą. Dało się jednak zauważyć wyjątkową sprawność, jaką w tym badaniu osiągnęła, obecna na konferencji Pani dr n. med. Agnieszka Garstecka, która wykorzystuje system od blisko roku.

Dziękujemy również za obecność na wystąpieniach wykorzystujących nagrania pracy neogłośni zarejestrowane z wykorzystaniem naszej szybkiej kamery ALI Cam-HS1:

  • „Love, hate, and a kitty on the fence” – Zimmer-Nowicka J., Just M., Tyc M., Racino A. & Izdebski K.
  • „Neuro-physiology of emotional alaryngeal voice based on HSDP observations” – Just M., Zimmer-Nowicka J., Tyc M., Racino A. & Izdebski K.
oraz na wystąpieniu:
  • „New concept of using a high-speed camera for application to various voices” – Just M., Tyc M. & Racino A.

DiagNova Technologies na konferencji w Kazimierzu Dolnym

8 licpa 2019

Dziękujemy wszystkim za obecność na wystąpieniach wykorzystujących nagrania z szybkiej kamery ALI Cam-HS1:

    Wykład wprowadzający:
  • „Trudności diagnostyczne w ocenie paradoksalnych ruchów fałdów głosowych” – dr. hab. med. Anna Sinkiewicz
    Doniesienia:
  • „Zastosowanie szybkiej kamery w diagnostyce foniatrycznej” – Sinkiewicz A., Mackiewicz-Nartowicz H., Burduk P., Wamka M., Racino A., Just M.
  • „Program kompleksowej rehabilitacji głosu i połykania po przeszczepie krtani” – Mackiewicz H., Sinkiewicz A., Owczarzak H., Nawrocka L., Burduk P.
oraz za liczne odwiedziny na naszym stoisku podczas XIV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Audiologicznej i Sekcji Foniatrycznej PTORL ChGiSz, która odbyła się w dniach 6–8 czerwca 2019r. w Kazimierzu Dolnym.

DiagNova Technologies na sympozjum w Szczecinie

8 licpa 2019

Dziękujemy wszystkim za obecność na wystąpieniu zatytułowanym:

  • „Wykorzystanie szybkiej kamery w ocenie pracy pseudogłośni u osob rehabilitowanych foniatrycznie po laryngektomii całkowitej posługujących się protezami głosowymi” – dr n. med. Joanna Zimmer-Nowicka ,
a także za udział we współprowadzonych przez nas warsztach:
  • „Metodologia oceny pracy pseudogłośni u osób laryngektomowanych za pomocą szybkiej kamery i analizy akustycznej” – dr n. med. Joanna Zimmer-Nowicka
podczas XVIII Ogólnopolskiego Sympozjum Onkologii w Otorynolaryngologii w Szczecinie w dniach 23–25 maja 2019r.
Dziękujemy również za odwiedzanie naszego stoiska w trakcie trwania sympozjum.

XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Onkologia w Otorynolaryngologii

DiagNova Technologies na szkoleniu w Łodzi

8 lipca 2019

Bardzo dziękujemy za liczną obecność na warsztatach:

  • „Analiza akustyczna głosu w praktyce laryngologicznej"
  • „Innowacje w obrazowaniu drgań fonacyjnych głośni",
a także za cały udział w szkoleniu „Instrumentalne metody oceny głosu: wideostroboskopia, kimografia, szybka kamera, analiza akustyczna”, prowadzonym przez prof. dr hab. n. med. Ewę Niebudek-Bogusz oraz dr Joanną Morawską wraz z nami, które odbyło się w Instytucie Europejskim w Łodzi w dniu 17 maja 2019r. pod patronatem Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego.

Instrumentalne metody oceny głosu – szkolenie z szybką kamerą

2 kwietnia 2019

Zapraszamy na szkolenie z użyciem naszej szybkiej kamery ALI Cam-HS1!

„Instrumentalne metody oceny głosu: wideostroboskopia, kimografia, szybka kamera, analiza akustyczna”
pod patronatem Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego
Prowadzący: prof. Ewa Niebudek-Bogusz, dr Joanna Morawska, dr inż. Marcin Just, dr inż. Michał H. Tyc
Termin i miejsce szkolenia: 17.05.2019 w Instytucie Europejskim w Łodzi
Więcej szczegółów oraz rejestracja na stronie internetowej: http://www.mediton.pl/szkolenie2.html.

Prezes DiagNova Technologies w programie „Gen Innowacyjności”

14 grudnia 2018

Z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia odcinka 16 programu „Gen Innowacyjności” .

„Gen Innowacyjności” to program, w którym prowadzący – Petros Psyllos – przemierza Polskę w poszukiwaniu interesujących przykładów nowatorskich projektów. W drugiej części odcinka 16. dotarł także do DiagNova Technologies, gdzie spotkał się z Prezesem firmy – Marcinem Justem. Rozmawiali o naszych najnowszych i najbardziej innowacyjnych wyrobach do obrazowania krtani – szybkiej kamerze ALI Cam-HS1 oraz wielofunkcyjnym oświetlaczu ALI Lum-MF1.

Zapraszamy do obejrzenia

DiagNova Technologies po targach MEDICA 2018

14 grudnia 2018

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i pozytywne przyjęcie na targach MEDICA 2018 w Düsseldorfie!

Nasze najnowsze wyroby – zaawansowany zestaw do obrazowania krtani złożony z szybkiej kamery ALI Cam i oświetlacza ALI Lum – spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Medica

DiagNova Technologies na targach MEDICA 2018

8 listopada 2018

Zapraszamy na nasze stoisko na targach MEDICA 2018 w Düsseldorfie w dniach od 12 do 15 listopada 2018 (hala 11 stoisko H75).

Na targach zaprezentujemy nasz najnowszy wyrób – zaawansowany zestaw do obrazowania krtani współpracujący ze znanym oprogramowaniem – DiagnoScope Specjalista. Zestaw składa się z szybkiej kamery ALI Cam-HS1, oświetlacza ALI Lum-C1 oraz wielofunkcyjnego oświetlacza ALI Lum-MF1, który umożliwia zaawansowaną diagnostykę onkologiczną. Na miejscu z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące zarówno naszych nowych, jak i znanych wyrobów.

DiagNova Technologies na Konferencji OTORYNOLARYNGOLOGIA ŁÓDŹ 2018 (27–28 września 2018)

19 września 2018

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko (nr 12) na wystawie firm podczas Konferencji OTORYNOLARYNGOLOGIA ŁÓDŹ 2018, która odbędzie się w dniach 27–28.09.2018.

Na stoisku zaprezentujemy nasze nowe wyroby – zaawansowane zestawy do obrazowania krtani: szybką kamerę ALI Cam-HS1, oświetlacz ALI Lum-C1 oraz najnowszy wielofunkcyjny oświetlacz wąskopasmowy ALI Lum-MF1. Na miejscu udzielimy odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące zarówno naszych nowych, jak i znanych wyrobów.

Pragniemy gorąco zaprosić na nasze wystąpienie w piątek 28. września na sesji doniesień oryginalnych „Porównanie efektów wizualizacji struktur krtani w różnych zakresach widma światła widzialnego”.

Z zastosowaniem naszych produktów będzie także związane wystąpienie Politechniki Łódzkiej „Ilościowa ocena czynności fonacyjnej fałdów głosowych z zastosowaniem komputerowej analizy sekwencji obrazów laryngoskopowych rejestrowanych szybką kamerą” oraz wystąpienia w sesji „Głos zawodowy – nowe wyzwania”.

DiagNova Technologies po 48. Zjeździe PTORL w Katowicach

19 września 2018

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na stoisku podczas 48. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi w Katowicach.

konferencja PTORL Katowice
konferencja PTORL Katowice

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Państwa sugestiami zamieściliśmy nowe filmy uzyskane za pomoca naszego zestawu w trybie HD oraz porównanie filmu uzyskanego za pomocą stroboskopu i za pomocą szybkiej kamery ALI CAM dla tego samego pacjenta.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrań z szybkiej kamery --> Galeria filmów

Wyniki z naszego systemu na Sympozjum w Salzburgu

13 września 2018

Pani Joanna Morawska z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi zaprezentowała wyniki uzyskane za pomocą naszego zaawansowanego systemu do obrazowania krtani z szybką kamerą oraz oprogramowania DiagnScope Specjalista na International Voice Symposium w Salzburgu. Niezmiernie nam miło. Pani Joannie życzymy wielu sukcesów oraz nieustającej satysfakcji ze swoich osiągnięć.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do odwiedzenia profilu Your Voice. My Passion.

Prezentujemy próbki uzyskane naszym nowym sprzętem

27 sierpnia 2018

Zapraszamy do obejrzenia fantastycznych obrazów oraz nagrań uzyskanych za pomocą naszych nowych zaawansowanych zestawów do obrazowania krtani: szybkiej kamery ALI Cam-HS1, oświetlacza ALI Lum-C1 oraz najnowszego wielofunkcyjnego oświetlacza wąskopasmowego ALI Lum-MF1.

Szybka kamera Cam-HS1 Oświetlacz Lum-MF1 Oświetlacz Lum-C1

DiagNova Technologies na 48. Zjeździe PTORL w Katowicach

22 sierpnia 2018

Zapraszamy na nasze stoisko (nr 32) na wystawie firm podczas 48. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi w Katowicach, który odbędzie się w dniach 5–8.09.2018.

Na wystawie zaprezentujemy nasze nowe wyroby – zaawansowane zestawy do obrazowania krtani: szybką kamerę ALI Cam-HS1, oświetlacz ALI Lum-C1 oraz najnowszy wielofunkcyjny oświetlacz wąskopasmowy ALI Lum-MF1. Na miejscu udzielimy odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące zarówno naszych nowych, jak i znanych wyrobów.

Najnowszy multifunkcjonalny oświetlacz endoskopowy

22 sierpnia 2018

Prezentujemy nasz najnowszy produkt - oświetlacz endoskopowy ALI Lum-MF1 - przeznaczony do specjalistycznej diagnostyki krtani. Umożliwia diagnostykę czynnościową krtani za pomocą szybkiej kamery oraz zaawansowaną diagnostykę onkologiczną.

DiagNova Technologies po targach SALMED 2018

30 marca 2018

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na stoisku podczas targów SALMED 2018!

Jesteśmy dumni, że nasze najnowsze wyroby – zaawansowany zestaw do obrazowania krtani złożony z szybkiej kamery ALI Cam i oświetlacza ALI Lum – spotkały się z tak dużym zainteresowaniem i pozytywnym przyjęciem.

Salmed
Salmed
Salmed

DiagNova Technologies na targach SALMED 2018

12 marca 2018

Zapraszamy na nasze stoisko na targach SALMED 2018 w Poznaniu w dniach od 15 do 17 marca 2018 (teren Międzynarodowych targów Poznańskich, pawilon 7, stoisko 51).

Na targach zaprezentujemy nasze najnowsze wyroby – zaawansowany zestaw do obrazowania krtani złożony z szybkiej kamery ALI Cam i oświetlacza ALI Lum. Na miejscu udzielimy odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące zarówno naszych nowych, jak i znanych wyrobów.

Nowa strona internetowa

15 stycznia 2018

Dzisiaj udostępniona została nowa strona internetowa firmy. Zapraszamy do przeglądania.

Narzędzie do rozwiązywania problemów występujących po aktualizacji Windows

22 sierpnia 2016

Przygotowaliśmy specjalne narzędzie służące do rozwiązywania problemów powstałych po zainstalowaniu aktualizacji systemów Windows opublikowanych w sierpniu 2016, umożliwiające prawidłowe działanie programu DiagnoScope Specjalista.

    Sposób postępowania:

  1. Pobierz narzędzie (plik wykonywalny DiagnoScope_ConvertLic.exe, suma kontrolna MD5: 79d52cdf5701d49b4e6dc284406c67c3) i zapisz je na komputerze, na którym zainstalowany jest program DiagnoScope.
  2. Jeżeli program DiagnoScope uruchamia się normalnie, tj. aktualizacje nie zostały jeszcze zainstalowane, albo zostały odinstalowane w ramach tymczasowego rozwiązania problemu, przejdź do punktu 5.
  3. Jeżeli masz możliwość wykonania połączenia telefonicznego z serwisem DiagNova Technologies, przejdź do punktu 5.
  4. Odinstaluj tymczasowo aktualizacje Windows powodujące problemy.
  5. Uruchom pobrane narzędzie i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Przy uruchamianiu narzędzia może pojawić się okienko z prośbą o zgodę na wprowadzanie zmian w komputerze — aby kontynuować, musisz wyrazić zgodę.
  6. Jeżeli konwersja licencji przebiegła pomyślnie, możesz ponowić instalację wszystkich aktualizacji Windows (wyszukać dostępne aktualizacje i ewentualnie przywrócić ukryte aktualizacje, jeśli zostały ukryte w celu zabezpieczenia przed ponowną automatyczną instalacją).

W przypadku wystąpienia problemów lub pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszym serwisem.

Program DiagnoScope przestaje działać: problem z aktualizacjami Windows

11 sierpnia 2016

Udostępnione 9 sierpnia 2016 przez Microsoft aktualizacje zabezpieczeń systemu Windows o identyfikatorach KB3167679, KB3177108 i KB3178465, jak również zawierające je aktualizacje zbiorcze (KB3176493), instalowane automatycznie (w zależności od wersji systemu), powodują, że program DiagnoScope Specjalista nie może odczytać zapisanego w komputerze klucza licencji i nie uruchamia się, wyświetlając komunikat:
Brak ważnej licencji. Nieprawidłowa instalacja! Uruchomienie programu będzie możliwe po ponownym zainstalowaniu…

Tymczasowe rozwiązanie problemu polega na odinstalowaniu wyżej wymienionych aktualizacji w Panelu Sterowania Windows (Programy i funkcje > Zainstalowane aktualizacje). Należy również zwrócić uwagę, aby aktualizacje nie zainstalowały się automatycznie po raz kolejny, wybierając opcję Ukryj (Panel Sterowania > Windows Update > Wyszukaj aktualizacje > Ważne aktualizacje). Nasz zespół pracuje obecnie nad narzędziem do aktualizacji programu DiagnoScope Specjalista, tak aby możliwe było jego użytkowanie z zainstalowanymi ww. aktualizacjami. W razie problemów z odinstalowaniem aktualizacji prosimy o kontakt z naszym serwisem.

Informacje techniczne o przyczynach problemu administratorzy systemów mogą znaleźć w opisach aktualizacji KB3167679, KB3177108 oraz KB3178465 w witrynie Microsoft. Opisany problem nie dotyczy kopii DiagnoScope zainstalowanych na komputerach w domenach Windows (z tzw. alternatywną weryfikacją licencji). Nie dotyczy również systemów Windows XP, dla których Microsoft nie udostępnia już żadnych aktualizacji.

Best Engineering Paper Award

18 kwietnia 2014
22nd_pvc_award

Z przyjemnością informujemy, że na XXII Pacific Voice Conference, która odbyła się w kwietniu 2014 roku w Krakowie, nasze wystąpienie konferencyjne o tytule „Vocal loading test with periodic measurement of diagnostic parameters” zostało nagrodzone w kategorii Best Engineering Paper Award!